logo
Football
Match Result
Monday Apr 22 2019
NPL, Tasmania
1
X
2
Mon
04:30
Hobart Zebras‎ - Devonport Strikers‎ Hobart Zebras‎
Hobart Zebras‎ - Devonport Strikers‎ Devonport Strikers‎
SMS code:27828
Mon
04:30
Kingborough Lions‎ - Launceston City‎ Kingborough Lions‎
Kingborough Lions‎ - Launceston City‎ Launceston City‎
SMS code:28244
NPL, New South Wales
1
X
2
Mon
05:00
Sydney United‎ - MT Druitt Town Rangers FC‎ Sydney United‎
Sydney United‎ - MT Druitt Town Rangers FC‎ MT Druitt Town Rangers FC‎
SMS code:33315
NPL, Queensland
1
X
2
Mon
06:00
Brisbane City FC‎ - Olympic FC‎ Brisbane City FC‎
Brisbane City FC‎ - Olympic FC‎ Olympic FC‎
SMS code:29592
Mon
07:00
Magpies Crusaders United‎ - Eastern Suburbs SC‎ Magpies Crusaders United‎
Magpies Crusaders United‎ - Eastern Suburbs SC‎ Eastern Suburbs SC‎
SMS code:28746
Mon
07:00
Western Pride‎ - Lions FC‎ Western Pride‎
Western Pride‎ - Lions FC‎ Lions FC‎
SMS code:39359
Mon
07:00
Moreton Bay United‎ - South West Queensland Thunder‎ Moreton Bay United‎
Moreton Bay United‎ - South West Queensland Thunder‎ South West Queensland Thunder‎
SMS code:28863
Mon
08:00
Brisbane Strikers‎ - Gold Coast Knights SC‎ Brisbane Strikers‎
Brisbane Strikers‎ - Gold Coast Knights SC‎ Gold Coast Knights SC‎
SMS code:28357
Mon
09:00
Gold Coast City FC‎ - Redlands United‎ Gold Coast City FC‎
Gold Coast City FC‎ - Redlands United‎ Redlands United‎
SMS code:32662
Oberliga Hamburg
1
X
2
Mon
09:15
Wedeler Tsv‎ - SV Curslack-Neuengamme‎ Wedeler Tsv‎
Wedeler Tsv‎ - SV Curslack-Neuengamme‎ SV Curslack-Neuengamme‎
SMS code:46368
Superligaen, Relegation round, Group B
1
X
2
Mon
10:00
Hobro IK‎ - Vendsyssel FF‎ Hobro IK‎
Hobro IK‎ - Vendsyssel FF‎ Vendsyssel FF‎
SMS code:29501
South Korea K-League Challenge
1
X
2
Mon
10:00
Jeonnam Dragons‎ - Seoul E-Land FC‎ Jeonnam Dragons‎
Jeonnam Dragons‎ - Seoul E-Land FC‎ Seoul E-Land FC‎
SMS code:29930
Sweden Division 2, Sodra Svealand
1
X
2
Mon
11:00
Enskede IK‎ - AFK Linkoping‎ Enskede IK‎
Enskede IK‎ - AFK Linkoping‎ AFK Linkoping‎
SMS code:38711
Mon
12:00
Motala Aik FK‎ - Tyresö FF‎ Motala Aik FK‎
Motala Aik FK‎ - Tyresö FF‎ Tyresö FF‎
SMS code:36489
Mon
12:00
Sodertalje FK‎ - Assyriska KF I Norrköping‎ Sodertalje FK‎
Sodertalje FK‎ - Assyriska KF I Norrköping‎ Assyriska KF I Norrköping‎
SMS code:39726
2nd Division, Relegation
1
X
2
Mon
11:00
Vejgaard B‎ - Marienlyst‎ Vejgaard B‎
Vejgaard B‎ - Marienlyst‎ Marienlyst‎
SMS code:35349
League One
1
X
2
Mon
11:30
Portsmouth FC‎ - Coventry City‎ Portsmouth FC‎
Portsmouth FC‎ - Coventry City‎ Coventry City‎
SMS code:33860
Mon
12:00
Southend United‎ - Burton Albion‎ Southend United‎
Southend United‎ - Burton Albion‎ Burton Albion‎
SMS code:33862
Regionalliga Northeast
1
X
2
Mon
11:30
SV Babelsberg 03‎ - FSV Union Fuerstenwalde‎ SV Babelsberg 03‎
SV Babelsberg 03‎ - FSV Union Fuerstenwalde‎ FSV Union Fuerstenwalde‎
SMS code:46333
Mon
11:30
Bischofswerdaer FV‎ - FC Oberlausitz Neugersdorf‎ Bischofswerdaer FV‎
Bischofswerdaer FV‎ - FC Oberlausitz Neugersdorf‎ FC Oberlausitz Neugersdorf‎
SMS code:32416
Championship
1
X
2
Mon
12:00
Aston Villa‎ - Millwall FC‎ Aston Villa‎
Aston Villa‎ - Millwall FC‎ Millwall FC‎
SMS code:33858
Mon
14:00
Reading FC‎ - West Bromwich Albion‎ Reading FC‎
Reading FC‎ - West Bromwich Albion‎ West Bromwich Albion‎
SMS code:33847
Mon
14:00
Sheffield Wednesday‎ - Bristol City‎ Sheffield Wednesday‎
Sheffield Wednesday‎ - Bristol City‎ Bristol City‎
SMS code:33849
Mon
14:00
Hull City‎ - Sheffield United‎ Hull City‎
Hull City‎ - Sheffield United‎ Sheffield United‎
SMS code:33850
Germany Regionalliga Bavaria
1
X
2
Mon
12:00
FC Augsburg II‎ - FV Illertissen‎ FC Augsburg II‎
FC Augsburg II‎ - FV Illertissen‎ FV Illertissen‎
SMS code:46379
Mon
12:00
Viktoria Aschaffenburg‎ - SV Schalding-Heining‎ Viktoria Aschaffenburg‎
Viktoria Aschaffenburg‎ - SV Schalding-Heining‎ SV Schalding-Heining‎
SMS code:46381
Mon
12:00
TSV 1860 Rosenheim‎ - FC Ingolstadt 04 II‎ TSV 1860 Rosenheim‎
TSV 1860 Rosenheim‎ - FC Ingolstadt 04 II‎ FC Ingolstadt 04 II‎
SMS code:46383
Division 2, Ostra Gotaland
1
X
2
Mon
12:00
Nosaby IF‎ - Dalstorps IF‎ Nosaby IF‎
Nosaby IF‎ - Dalstorps IF‎ Dalstorps IF‎
SMS code:35684
Mon
13:00
FK Karlskrona‎ - Nassjo FF‎ FK Karlskrona‎
FK Karlskrona‎ - Nassjo FF‎ Nassjo FF‎
SMS code:39720
Division 2, Norra Svealand
1
X
2
Mon
12:00
Sundbyberg IK‎ - IFK Mora‎ Sundbyberg IK‎
Sundbyberg IK‎ - IFK Mora‎ IFK Mora‎
SMS code:36495
Germany Regionalliga North
1
X
2
Mon
12:00
Lueneburger SK Hansa‎ - Eintracht Norderstedt‎ Lueneburger SK Hansa‎
Lueneburger SK Hansa‎ - Eintracht Norderstedt‎ Eintracht Norderstedt‎
SMS code:32439
Challenge League
1
X
2
Mon
12:30
FC Wil 1900‎ - FC Aarau‎ FC Wil 1900‎
FC Wil 1900‎ - FC Aarau‎ FC Aarau‎
SMS code:38626
Pro League, Championship Round
1
X
2
Mon
12:30
Royal Antwerp FC‎ - Club Brugge‎ Royal Antwerp FC‎
Royal Antwerp FC‎ - Club Brugge‎ Club Brugge‎
SMS code:38737
Netherlands Eerste Divisie
1
X
2
Mon
12:30
Helmond Sport‎ - FC Eindhoven‎ Helmond Sport‎
Helmond Sport‎ - FC Eindhoven‎ FC Eindhoven‎
SMS code:38750
Mon
12:30
Cambuur Leeuwarden‎ - FC Den Bosch‎ Cambuur Leeuwarden‎
Cambuur Leeuwarden‎ - FC Den Bosch‎ FC Den Bosch‎
SMS code:39386
Mon
12:30
FC Oss‎ - GO Ahead Eagles‎ FC Oss‎
FC Oss‎ - GO Ahead Eagles‎ GO Ahead Eagles‎
SMS code:39450
Mon
12:30
Jong Psv Eindhoven‎ - Sparta Rotterdam‎ Jong Psv Eindhoven‎
Jong Psv Eindhoven‎ - Sparta Rotterdam‎ Sparta Rotterdam‎
SMS code:39457
Mon
12:30
FC Dordrecht‎ - Almere City FC‎ FC Dordrecht‎
FC Dordrecht‎ - Almere City FC‎ Almere City FC‎
SMS code:39458
Mon
12:30
NEC Nijmegen‎ - RKC Waalwijk‎ NEC Nijmegen‎
NEC Nijmegen‎ - RKC Waalwijk‎ RKC Waalwijk‎
SMS code:39472
Mon
12:30
MVV Maastricht‎ - Jong Ajax Amsterdam‎ MVV Maastricht‎
MVV Maastricht‎ - Jong Ajax Amsterdam‎ Jong Ajax Amsterdam‎
SMS code:39503
Mon
12:30
SC Telstar‎ - Roda JC Kerkrade‎ SC Telstar‎
SC Telstar‎ - Roda JC Kerkrade‎ Roda JC Kerkrade‎
SMS code:39504
Mon
12:30
FC Twente Enschede‎ - AZ Alkmaar (R)‎ FC Twente Enschede‎
FC Twente Enschede‎ - AZ Alkmaar (R)‎ AZ Alkmaar (R)‎
SMS code:39505
Mon
12:30
FC Utrecht (R)‎ - FC Volendam‎ FC Utrecht (R)‎
FC Utrecht (R)‎ - FC Volendam‎ FC Volendam‎
SMS code:39506
Serie B
1
X
2
Mon
13:00
Hellas Verona‎ - Benevento Calcio ‎ Hellas Verona‎
Hellas Verona‎ - Benevento Calcio ‎ Benevento Calcio ‎
SMS code:31024
Division 1, Södra
1
X
2
Mon
13:00
Torns IF‎ - Aatvidabergs FF‎ Torns IF‎
Torns IF‎ - Aatvidabergs FF‎ Aatvidabergs FF‎
SMS code:29595
Norway 1st Division
1
X
2
Mon
13:00
Kfum‎ - Nest-Sotra‎ Kfum‎
Kfum‎ - Nest-Sotra‎ Nest-Sotra‎
SMS code:38083
Sweden Allsvenskan
1
X
2
Mon
13:00
IFK Gothenborg‎ - Helsingborgs IF‎ IFK Gothenborg‎
IFK Gothenborg‎ - Helsingborgs IF‎ Helsingborgs IF‎
SMS code:39718
Sweden Superettan
1
X
2
Mon
13:00
Vasteras SK‎ - Trelleborgs FF‎ Vasteras SK‎
Vasteras SK‎ - Trelleborgs FF‎ Trelleborgs FF‎
SMS code:39719
AFC Champions League, Group B
1
X
2
Mon
13:00
Lokomotiv Tashkent‎ - AL Ittihad‎ Lokomotiv Tashkent‎
Lokomotiv Tashkent‎ - AL Ittihad‎ AL Ittihad‎
SMS code:39794
Ekstraklasa, Relegation Round
1
X
2
Mon
13:30
Wisla Krakow‎ - Wisla Plock‎ Wisla Krakow‎
Wisla Krakow‎ - Wisla Plock‎ Wisla Plock‎
SMS code:27311
Mon
13:30
Miedz Legnica‎ - Zaglebie Sosnowiec‎ Miedz Legnica‎
Miedz Legnica‎ - Zaglebie Sosnowiec‎ Zaglebie Sosnowiec‎
SMS code:28535
Tennis
home/away
Monday Apr 22 2019
WTA Anning
1
2
1
2
points
Mon
02:30
Zhaoxuan Yang‎ - Irina Khromacheva‎ Zhaoxuan Yang‎
Zhaoxuan Yang‎ - Irina Khromacheva‎ Irina Khromacheva‎
Mon
02:30
Amandine Hesse‎ - Chihiro Muramatsu‎ Amandine Hesse‎
Amandine Hesse‎ - Chihiro Muramatsu‎ Chihiro Muramatsu‎
Mon
02:30
Yuxuan Zhang‎ - Lin Zhu‎ Yuxuan Zhang‎
Yuxuan Zhang‎ - Lin Zhu‎ Lin Zhu‎
Mon
03:45
Shilin Xu‎ - Shuyue Ma‎ Shilin Xu‎
Shilin Xu‎ - Shuyue Ma‎ Shuyue Ma‎
Mon
03:45
Peangtarn Plipuech‎ - Saisai Zheng‎ Peangtarn Plipuech‎
Peangtarn Plipuech‎ - Saisai Zheng‎ Saisai Zheng‎
Mon
03:50
Kai-Lin Zhang‎ - Hiroko Kuwata‎ Kai-Lin Zhang‎
Kai-Lin Zhang‎ - Hiroko Kuwata‎ Hiroko Kuwata‎
Mon
05:00
Jana Cepelova‎ - Miyabi Inoue‎ Jana Cepelova‎
Jana Cepelova‎ - Miyabi Inoue‎ Miyabi Inoue‎
Mon
07:00
Shuai Peng‎ - Alexandra Cadantu‎ Shuai Peng‎
Shuai Peng‎ - Alexandra Cadantu‎ Alexandra Cadantu‎
CH Nanchang
1
2
1
2
points
Mon
03:00
Sasi Kumar Mukund‎ - Renta Tokuda‎ Sasi Kumar Mukund‎
Sasi Kumar Mukund‎ - Renta Tokuda‎ Renta Tokuda‎
Mon
04:20
Rio Noguchi‎ - Yunseong Chung‎ Rio Noguchi‎
Rio Noguchi‎ - Yunseong Chung‎ Yunseong Chung‎
Mon
04:20
Akira Santillan‎ - Chien-hsun Lo‎ Akira Santillan‎
Akira Santillan‎ - Chien-hsun Lo‎ Chien-hsun Lo‎
Mon
04:20
Ben Patael‎ - Xin Gao‎ Ben Patael‎
Ben Patael‎ - Xin Gao‎ Xin Gao‎
Mon
05:40
Di Wu‎ - Jie Cui‎ Di Wu‎
Di Wu‎ - Jie Cui‎ Jie Cui‎
Mon
05:40
Tung-Lin Wu‎ - Makoto Ochi‎ Tung-Lin Wu‎
Tung-Lin Wu‎ - Makoto Ochi‎ Makoto Ochi‎
Mon
07:00
Andrej Martin‎ - Tristan Lamasine‎ Andrej Martin‎
Andrej Martin‎ - Tristan Lamasine‎ Tristan Lamasine‎
Mon
08:00
Fajing Sun‎ - Rigele Te‎ Fajing Sun‎
Fajing Sun‎ - Rigele Te‎ Rigele Te‎
Mon
10:00
Goncalo Oliveira‎ - Maverick Banes‎ Goncalo Oliveira‎
Goncalo Oliveira‎ - Maverick Banes‎ Maverick Banes‎
Mon
10:00
Yan Bai‎ - N.Sriram Balaji‎ Yan Bai‎
Yan Bai‎ - N.Sriram Balaji‎ N.Sriram Balaji‎
WTA Istanbul
1
2
1
2
points
Mon
08:00
Veronika Kudermetova‎ - Martina Di Giuseppe‎ Veronika Kudermetova‎
Veronika Kudermetova‎ - Martina Di Giuseppe‎ Martina Di Giuseppe‎
Mon
08:00
Julia Glushko‎ - Irina Maria Bara‎ Julia Glushko‎
Julia Glushko‎ - Irina Maria Bara‎ Irina Maria Bara‎
Mon
09:15
Kateryna Kozlova‎ - Alexandra Dulgheru‎ Kateryna Kozlova‎
Kateryna Kozlova‎ - Alexandra Dulgheru‎ Alexandra Dulgheru‎
Mon
09:15
Ipek Oz‎ - Ana Bogdan‎ Ipek Oz‎
Ipek Oz‎ - Ana Bogdan‎ Ana Bogdan‎
Mon
11:00
Ivana Jorovic‎ - Yana Sizikova‎ Ivana Jorovic‎
Ivana Jorovic‎ - Yana Sizikova‎ Yana Sizikova‎
Mon
11:00
Timea Babos‎ - Elena Rybakina‎ Timea Babos‎
Timea Babos‎ - Elena Rybakina‎ Elena Rybakina‎
Mon
12:15
Rebecca Peterson‎ - Pemra Ozgen‎ Rebecca Peterson‎
Rebecca Peterson‎ - Pemra Ozgen‎ Pemra Ozgen‎
Mon
12:15
Johanna Larsson‎ - Margarita Gasparyan‎ Johanna Larsson‎
Johanna Larsson‎ - Margarita Gasparyan‎ Margarita Gasparyan‎
Mon
13:30
Petra Martic‎ - Tamara Zidansek‎ Petra Martic‎
Petra Martic‎ - Tamara Zidansek‎ Tamara Zidansek‎
ATP Barcelona
1
2
1
2
points
Mon
09:00
Marius Copil‎ - Leonardo Mayer‎ Marius Copil‎
Marius Copil‎ - Leonardo Mayer‎ Leonardo Mayer‎
Mon
09:00
Marton Fucsovics‎ - Denis Kudla‎ Marton Fucsovics‎
Marton Fucsovics‎ - Denis Kudla‎ Denis Kudla‎
Mon
09:00
Yoshihito Nishioka‎ - Hyeon Chung‎ Yoshihito Nishioka‎
Yoshihito Nishioka‎ - Hyeon Chung‎ Hyeon Chung‎
Mon
09:00
Mackenzie McDonald‎ - Taro Daniel‎ Mackenzie McDonald‎
Mackenzie McDonald‎ - Taro Daniel‎ Taro Daniel‎
Mon
10:20
Taylor Fritz‎ - Reilly Opelka‎ Taylor Fritz‎
Taylor Fritz‎ - Reilly Opelka‎ Reilly Opelka‎
Mon
10:20
Hugo Dellien‎ - Jan-Lennard Struff‎ Hugo Dellien‎
Hugo Dellien‎ - Jan-Lennard Struff‎ Jan-Lennard Struff‎
Mon
10:30
Pedro Sousa‎ - Jaume Antoni Munar Clar‎ Pedro Sousa‎
Pedro Sousa‎ - Jaume Antoni Munar Clar‎ Jaume Antoni Munar Clar‎
Mon
11:50
Feliciano Lopez‎ - Fernando Verdasco‎ Feliciano Lopez‎
Feliciano Lopez‎ - Fernando Verdasco‎ Fernando Verdasco‎
Mon
13:00
Juan Ignacio Londero‎ - Benoit Paire‎ Juan Ignacio Londero‎
Juan Ignacio Londero‎ - Benoit Paire‎ Benoit Paire‎
Mon
13:10
Yoshihito Nishioka‎ - Diego Schwartzman‎ Yoshihito Nishioka‎
Yoshihito Nishioka‎ - Diego Schwartzman‎ Diego Schwartzman‎
ATP Budapest
1
2
1
2
points
Mon
09:00
Matteo Berrettini‎ - Mikhail Kukushkin‎ Matteo Berrettini‎
Matteo Berrettini‎ - Mikhail Kukushkin‎ Mikhail Kukushkin‎
Mon
10:20
Bernard Tomic‎ - Aljaz Bedene‎ Bernard Tomic‎
Bernard Tomic‎ - Aljaz Bedene‎ Aljaz Bedene‎
Mon
11:40
Andreas Seppi‎ - Filip Krajinovic‎ Andreas Seppi‎
Andreas Seppi‎ - Filip Krajinovic‎ Filip Krajinovic‎
WTA Stuttgart
1
2
1
2
points
Mon
09:30
Vera Zvonareva‎ - Mandy Minella‎ Vera Zvonareva‎
Vera Zvonareva‎ - Mandy Minella‎ Mandy Minella‎
Mon
10:45
Giulia Gatto-Monticone‎ - Greetje Minnen‎ Giulia Gatto-Monticone‎
Giulia Gatto-Monticone‎ - Greetje Minnen‎ Greetje Minnen‎
Mon
11:00
Sara Sorribes Tormo‎ - Anna Zaja‎ Sara Sorribes Tormo‎
Sara Sorribes Tormo‎ - Anna Zaja‎ Anna Zaja‎
Mon
12:00
Anna-Lena Friedsam‎ - Tereza Smitkova‎ Anna-Lena Friedsam‎
Anna-Lena Friedsam‎ - Tereza Smitkova‎ Tereza Smitkova‎
ATP Budapest Doubles
1
2
1
2
points
Mon
12:00
Ken Skupski/Neal Skupski‎ - Mate Valkusz / Nenad Zimonjic‎ Ken Skupski/Neal Skupski‎
Ken Skupski/Neal Skupski‎ - Mate Valkusz / Nenad Zimonjic‎ Mate Valkusz / Nenad Zimonjic‎
Basketball
home/away
Monday Apr 22 2019
NBA
1
2
Mon
01:30
Oklahoma City Thunder‎ - Portland Trail Blazers‎ Oklahoma City Thunder‎
Oklahoma City Thunder‎ - Portland Trail Blazers‎ Portland Trail Blazers‎
NBL
1
2
Mon
02:00
Taranaki Mountainairs‎ - Canterbury Rams‎ Taranaki Mountainairs‎
Taranaki Mountainairs‎ - Canterbury Rams‎ Canterbury Rams‎
PBA Cup
1
2
Mon
11:00
Rain or Shine Elasto Painters‎ - Magnolia Hotshots‎ Rain or Shine Elasto Painters‎
Rain or Shine Elasto Painters‎ - Magnolia Hotshots‎ Magnolia Hotshots‎
Bundesliga
1
2
Mon
13:00
Skyliners Frankfurt‎ - Ratiopharm Ulm‎ Skyliners Frankfurt‎
Skyliners Frankfurt‎ - Ratiopharm Ulm‎ Ratiopharm Ulm‎